Анотація власного педагогічного досвіду

         На посаді керівника гуртків декоративно-прикладної творчості я працюю понад 7 років і основним моїм кредом є слова з поезії Ліни Костенко «Віддай дитині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом». Тож дотримуючись цього кредо намагаюся віддавати дітям ті знання, якими володію сама, а також частинку своєї любові та доброти.
         Проблема, над якою я працювала – це «Створення навчальних програм для гуртків художньо-естетичного напряму», а саме «Умілі ручки», «М’яка іграшка», «В’язання на спицях». Поштовхом до створення програм стали інтереси та уподобання дітей, різновіковий склад гуртківців, творчий підхід до проведення занять та виготовлення робіт, відсутність належної матеріально-технічної бази. Програмами передбачається вивчення теоретичного матеріалу, який підкріплюється практичною роботою, групова та індивідуальна робота, надання допомоги слабшим вихованцям.
         Всі три програми розраховані на два роки навчання – початковий та основний рівні з поступовим вивченням матеріалу від найпростішого до складного. Дані програми розвивають у дітей фантазію, творчу уяву, образне мислення, увагу, пам'ять, художній смак, дрібну моторику пальців рук, спонукають до наполегливості у роботі, працелюбності, виховують охайність, витривалість, дисциплінованість, любов до праці.
         Створення навчальної програми «Умілі ручки» обумовлено необхідністю залучити молодших гуртківців до активної праці, прищепити любов до природи, збагатити духовний світ дітей, навчити їх цінувати прекрасне та створювати своїми руками. Зважаючи на вік вихованців, заняття проводяться з використанням ігор, вправ, фізкультхвилинок, казок, музичних пауз тощо.














         










  Програма гуртка «М’яка іграшка» направлена на трудове, естетичне виховання учнів, сприяє розвитку творчої активності і художніх здібностей гуртківців. Родзинкою програми є те, що іграшки виготовляються  вручну, а не за допомогою швейних машинок.





        










    Особливість навчальної програми «В’язання на спицях» полягає в тому, що учні створюватимуть не лише в’язані вироби, такі як шкарпетки, шарфики, а й в’язані іграшки, якими можна порадувати своїх рідних, друзів та подарувати їх.



         










  Особливу увагу на заняттях приділяю згуртуванню дитячого колективу, створенню в ньому морально-психологічного клімату, адаптації кожної дитини до нового колективу, використовуючи при цьому вправи-привітання, вправи на позитивне емоційне налаштування.




         










   Для того, щоб робота в гуртках була цікавою, а не сухою та монотонною, використовую різноманітні форми та методи роботи, а саме вправи на розвиток уваги, пам’яті, мислення, етюди, вправи «Мікрофон», «Тренуємо емоції», «Павутинка хороших слів» та інші, релаксаційні вправи, фізкультхвилинки, ділові ігри, заняття-подорожі, заняття-тренінги, усні журнали, бесіди, робота в парах, виховні хвилинки, персональні виставки робіт, самопрезентації, розігрування міні-вистав із створених іграшок. Заняття проводжу із використанням новітніх комп’ютерних технологій (перегляд казок, презентацій, мультфільмів, презентацій поетапного створення іграшок тощо).






        









      У гуртках діти вчаться творчо працювати та спілкуватися, відчуваючи себе частинкою дружнього колективу.
         Гуртківці приймають участь у районних та обласних виставках-конкурсах декоративно-ужиткового мистецтва «Перлини Придесення», «Країна майстерності», «Поліський зорепад», «Знай і люби свій край», де займають призові місця, а також інших виставках та конкурсах.
         Я, як керівник гуртків, приймаю участь у методичних об’єднаннях, радах, виступала на секційних заняттях з тем «Творчий підхід керівника гуртків у організації та проведенні підсумкових занять», «Використання інтерактивних вправ на занятті», «Виховання творчої активності, художнього мислення і здібностей засобами декоративно-ужиткового мистецтва», «Створення навчальних програм художньо-естетичного напряму для роботи з гуртківцями», «Формування творчої особистості дитини на заняттях» тощо. Приймала участь у соціальному проекті «Поділися теплом свого серця», у обласному заочному конкурсі на кращу розробку заняття по декоративно-прикладній творчості за що нагороджена дипломом другого ступеня Чернігівського Обласного Палацу дітей та юнацтва (2012), у проектах-програмах Будинку творчості з правового та національно-патріотичного виховання, соціальному проекті «Подаруй іграшку дитині дитячого садочка». Також мною було створено портфоліо на обдарованих вихованців гуртків. 



Особливу увагу приділяю питанням виховання доброти, совісті, сумління у житті кожної дитини, здорового способу життя, толерантності, правам та обов’язкам, поваги до старших та стареньких, родинних традицій, тому виховні хвилинки та заходи присвячую цим темам.


         Оскільки мої гуртки практичного спрямування, то на заняттях застосовую релаксаційні вправи та фізкультхвилинки для відпочинку, тому і проблема, над якою працюю зараз - «Релаксаційні вправи та фізкультхвилинки у роботі керівника гуртків».

Немає коментарів:

Дописати коментар